A konferencia programja

A koronavírus terjedése miatti rendkívüli helyzetre való tekintettel a HUNGARNET Egyesület a PTE vezetésének állásfoglalása alapján a rendezvényt változatlan feltételekkel 2020. szeptember 8-11-re halasztja.
szept. 9.
szerda
A Terem B Terem C Terem D Terem
Plenáris Plenáris előadások
Elnök Dr. habil. Tick József
14.00 Ritter Dávid: „Hol tartunk ma?”
14.30 94. Szertics Gergely (DJP):„Mesterséges intelligencia a mindennapokban”
15.00
15.30
szünet
Szekció „Közgyűjteményi digitalizálási helyzetkép 2020”

mini-workshop, vita és beszélgetés

„A felsőoktatás és a köznevelés digitális transzformációja”

mini-workshop

„Research Data & Open Science”

workshop

„Hova? Tovább!”

Kutatók

workshopja

Moderátor Dr. Tószegi Zsuzsanna és

Moldován István

Ritter Dávid Mohácsi János Uherkovich Péter
15.30 Felvezető:

Dr. Kokas Károly

Felvezető:

Ritter Dávid

Keynotes

16. Mohácsi János (KIFÜ): Mi az az Európai Nyílt Tudományos Együttműködés (EOSC)?

Felvezető
Felkért hozzászólók Előadók Előadók Előadók
15.50 Lovas Lajos (Forum Hungaricum) 104. Dr. Zimányi Krisztina (ELTE): Lehet másképp? Együttműködés? 83. Kacsuk Péter (SZTAKI): A tudományos adatok kezelésének aktualitásai 103. Szommer Katalin:  – Sárközi Réka (PTE-MIK): A geometriaoktatás informatizálása a parametrikus tervezés oktatásába integrálva
16.10 Bánki Zsolt (PIM) Misley Helga 83. Mohácsi János (KIFÜ): A tudományos adatok kezelésének aktualitásai 102. Sztaracsek Lilla (PTE): ForestSaver – Innováció az élhető jövőért
16.30 Györffy Szabolcs (OSZK) 83. Karácsony Gyöngyi (DE): A tudományos adatok kezelésének aktualitásai 108. Biró Borbála (PTE): A keresztszalag-szakadás új műtéti eljárása 3D szövetnyomtatással
16.50 Maczelka Árpád (OSZK) 83. Holl András (MTA KIK): A tudományos adatok kezelésének aktualitásai 111. Sándor Gábor (PTE MIK): Aktív referencia alapú színkorrekciós eljárás kidolgozása
17.10 Biszak Sándor (ARCANUM) 83. Kovács László (SZTAKI): A tudományos adatok kezelésének aktualitásai
17.30 Nagy Gyula (SZTE KK)
szept. 10. csütörtök
A   Terem B  Terem C   Terem D   Terem
Szekció 3. 5. 4. KIFÜ
Elnök Bánki Zsolt Lengyelné dr. Molnár Tünde Dr. Vonderviszt Lajos Kongó Krisztián
9.00 22. Füzes Barnabás (PTE): A hallgatói tartozások hatékony kezelése a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpontban: a Neptun-Corvina kapcsolat 59. Lencsés Ákos (MTA KIK EISZ): Online szolgáltatások biztosítása a határon túli magyarság számára az EISZ-en keresztül Szijártó Zoltán (KIFÜ): Köszöntő

23. Farkas István (KIFÜ): A HBONE 2019. évi fejlesztési eredményei

9.20 46. Pergéné Szabó Enikő (DE): Egyetemi folyóiratok láthatósága – a Debreceni Egyetem folyóiratokat támogató programja 93. Vörösné Deák Andrea (DJP): Út a digitális jólét felé 14. Bilicsi Erika (MTA KIK): A modern folyóirat-kiadás eszközei Kósa Fehér László (KIFÜ): A puzzle darabjai, vagyis hogyan kerül vonzó szolgáltatás a felhasználóhoz?
9.40 2. Lendvay Miklós (OSZK): Országos Könyvtári Platform – központi könyvtári szolgáltatások együttműködő rendszere 6. Arató Balázs (PTE): Egy adatbázis születése – A saját fejlesztésű „A magyarországi szakszótárak és -lexikonok bibliográfiája” adatbázis bemutatása 65. Fazekas Judit (DE): NI4OS Europe – Nyílt kutatási ökoszisztéma kiépítése Európában 25. Debreceni Győző (KIFÜ): Lakossági internetfejlesztések a KIFÜ hálózatában – SZIP infrastruktúrák állami hasznosítása
10.00 35. Lengyel Mónika – Simon András (Qulto-Monguz): Rendszerváltás 2.0? – Vélt és valós szükségszerűségek a közgyűjtemények gépesítésének területén 58. Göncziné Kapros Katalin (EKE): Digitális kompetencia átalakulása a Nemzeti alaptantervben 56. Sütő Péter (MTA KIK EISZ): Az EISZ open access szerződései keretében történő publikálási folyamatok gyakorlati tapasztalatai 80-86. Molnár Péter – Lex Tamás (KIFÜ): Azonosítási és felhő szolgáltatások fejlesztései
10.20
10.50
szünet szünet szünet szünet
A  Terem B Terem C Terem D Terem
Szekció 3. 5. 4. KIFÜ
Elnök Dr. Keveházi Katalin Dr. habil Kis-Tóth Lajos Rigó Ernő Mohácsi János
10.50 62. Békésiné Bognár Noémi (OSZK KI): Könyvtárak.hu: könyvtár- és olvasásnépszerűsítő portál 51. Radics Krisztina (EKE): Hazai és nemzetközi trendek az olvasásnépszerűsítés terén 57. Görögh Edit – Száldobágyi Ádám (DE): Kutatási adatkezelés egyetemi környezetben 37. Oberling Ákos (KIFÜ): Programozd a jövőd!

61. Kiss Zoltán (KIFÜ): A KIFÜ HPC és MI fejlesztési tervei

11.10 45. Farkas Richárd – Sándor Ákos (SZTE): Digitalizált tartalmaink közös keresője VuFind alapokon az SZTE Klebelsberg Könyvtárban 71. Lovas Lajos (Forum Hungaricum): 3D modellek alkalmazási lehetőségei a tudományos ismeretterjesztésben és az oktatásban 68. Barta Endre (DE): Informatikai és Big Data kihívások a genomikában 40. Fiser Béla –  Reizer Edina  (ME): Mitől finom a füstölt szalonna? Policiklikus aromás szénhidrogének képződésének és reaktivitásának elméleti vizsgálata
11.30 4. Kokas Károly (SZTE) – Dr. Sennyey Pongrácz (SEU): Digitális ökoszisztéma a könyvtár katalógusból? Egy texasi könyvtári kísérlet és tanulságai 67. Czeglédi László (EKE): Iskolai könyvtárak tanári szemmel a hálózatok tükrében 92. Kelemen Gábor (DJP): A digitális ökoszisztéma teljesítményének mérése, különös tekintettel a DESI indexre Varga Gábor (MS): A Microsoft Azure szolgáltatásainak használata a felsőoktatásban

85. Máray Tamás (KIFÜ): HPC kompetencia központ

11.50 31. Kómár Éva – Kreiter Attila (MNM) – Simon András (Qulto-Monguz): Diszciplínákon át. Régészeti gyűjtemények integrációja az MNM Qulto-Huntéka integrált múzeumi gyűjteménykezelő rendszerébe 52. Szilágyi Mariann – Füzy Tibor (PTE): Jogi technológiák produktív használata a jogi felsőoktatásban – Jogklinka 2.0 109. Kajdi Károly (HP): Informatika az űrkutatásban 66. Mohácsi János (KIFÜ): Az európai elektronikus kutatási infrastruktúrák fejlődésének irányai  a GN4-3 és más nemzetközi projektek tükrében

Szijártó Zoltán (KIFÜ): Zárszó

12.10 75. Radó Rita (OSZK): Reaktívan vagy proaktívan – Közgyűjteményi digitalizálás hatása Európa nemzeti könyvtárainak szervezeti struktúrájára 110. Bartucz Viktória (Szinva Net): IT-biztonság gyermekeink oktatásában
12.30-
14.00
EBÉD
szept. 10.
csütörtök
A Terem B Terem C Terem D Terem
Szekció 3. 5. 4. 6.
Elnök Moldován István Horváth Ádám Kadlecsik József Pásztor Miklós
14.00 70. Ungváry Rudolf (OSZK): MARC21 tartalmi adatmezők használata jelentősebb nagykönyvtárakban (Egy elemzés néhány tanulsága) 98. Bajzáth Angéla (DJP): A Digitális Comenius Program 20. Belákovics Ádám – Chif Gergő – Szeberényi Imre (BME): A RECIRCLE oktatási felhőmenedzser 99. Bürger Dóra (DJP): Fintech Stratégia, azonnali fizetés
14.20 60. Maczelka Árpád (OSZK): „A közgyűjtemények a kulturális örökség őrzőiből, a kulturális örökség első számú, autentikus, forrásértékű megosztóivá váljanak” – A Közgyűjteményi Digitalizálási Stratégia könyvtári ágazatának eredményei és további tervei 13. Antal Péter (EKE): Sport és motiváció: IKT eszközök alkalmazása a testnevelésórákon 21. Geist Éva – Máhonfai Bálint – Szeberényi Imre (BME): Oktatás a felhőben 8. Ács György (Cisco): A kiberbűnözők nyomon követése, a rosszindulatú infrastruktúra feltárása a Cisco Umbrella segítségével
14.40 53. Lovász Dávid (PTE): Ötlet-tár – A munkatársi innováció keretrendszere a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont hálózatában 97. Szalay Sándor (DJP): A köznevelési WiFi hálózatok felhasználói szempontjai 84. Kacsuk Péter (SZTAKI) – Varga Gábor (MS) – Farkas Zoltán (SZTAKI): Hibrid felhő koncepció MI kutatások támogatására 1. Rigó Ernő – Bisztray Frigyes – Ormos Pál (SZTAKI): Beszámoló a HunCERT 2019. évi eredményeiről
15.00 24. Kómár Éva – Mizera Krisztina (MNM): A MuseuMap jövője. Mesterséges intelligencia alapú fejlesztések a múzeumi aggregációban 18. Molnár Tamás (DE): Mesterséges intelligencia alkalmazása az oktatásban 17. Mátyás Melinda (Qulto-Monguz): Digitális bölcsészet a magyar szakirodalomban 100. Dénes Ferenc (DJP): Iskolai, gyerek- és ifjúsági sport fejlesztésének digitális támogatása
15.20-15.50 Szünet szünet szünet szünet
szept. 10.csütörtök
A Terem B Terem C Terem D Terem
Szekció 3. 5. 4. 6.
Elnök Dr. Tószegi Zsuzsanna Hutai László Szabady Szabolcs Uherkovich Péter
15.50 3. Karácsony Gyöngyi (DE): A szervezeti kultúra mint erőforrás: egy készülő stratégia margójára 107. Rideg Márton (EURO ONE): Túl a levelezésen: oktatók és hallgatók együttműködése Microsoft Teams alapokon 32. Maróthy Szilvia (MTA BTK): “hernyó természetedet kialúszod”: Irodalomtudományi bibliográfia 2.0 91. Farkas Attila Erik (DJP): Digitális Gyermekvédelmi Index
16.10 19. Fodor János (ELTE): A múlt újdonsága – a könyvtáros, mint rekonstruátor 49. Csernai Zoltán (EKE): Az informatikai gondolkodással kapcsolatos vélekedések az Eszterházy Károly Egyetem osztatlan informatikatanár szakos hallgatói körében 39. Csejdy Virág – Iván Viktória (MNM): Tudományos szöveg versus közérthető szöveg? Avagy “amit nem tudsz egyszerűen elmagyarázni, azt nem is érted egészen” 50. Hajdu Csaba – Szilágyi Zoltán – Ballagi Áron (SZE): Robotmanipulátorok Ipar 4.0 rendszerbe illesztése Robot Operating System ökoszisztémával
16.30 43. Lengyelné dr. Molnár Tünde (EKE): Nemzetközi és hazai könyvtári stratégiák összehasonlítása 96. Gellai Beáta (DJP): A Digitális Névjegy Rendszer lehetőségei a köznevelési intézmények digitális érettségének meghatározásában 88. Kocsis Dávid (DJP): Európai nyílt adatpolitika gyakorlati megvalósítása hazánkban 63. Koczka Ferenc (EKE): Kinek a felelőssége?
16.50 28. Gyuricza Andrea – Haász Antal – Naszádos Edit (MTA KIK): Hagyatéki bibliográfia készítése Aleph-ben 69. Komló Csaba (EKE): Szükség van-e keretrendszerekre és szabványokra? 48. Racsko Réka – Kis-Tóth Lajos (EKE): A digitális oktatás irányvonalai Magyarországon
17.10 42. Fülöp Endre (Qulto-Monguz): Szemantikus katalogizálás mint digitális bölcsészet 76. Vágvölgyi Csaba – Papp Gyula (DE): A felhasználói élmény javítása LMS rendszerekben
17.30 47. Csehné Kardos Zita (PTE): A MTMT2 oktatásának gyakorlata a PTE Műszaki és Informatikai Karán
17.50
20.00 Vacsora
(Baráti találkozó)
szept. 11.
péntek
A Terem B Terem C  Terem D  Terem
Szekció 3. 5. 1. 6.
Elnök Ungváry Rudolf Kovács Csaba Farkas István Springer Ferenc
9.00 55. Németh Márton (OSZK): A mikroadatok felhasználása webarchiválási környezetben 72. Papp Gyula (DE): Változatos értékelési módszerek a Moodle-ban 26. Futó Iván (Magyary Z. Egyesület): Mesterséges intelligencia alapú érdemi ügyintézés a közigazgatásban 73. Nyáry Gábor (Magyary Z. Egyesület): Kiber-geopolitika: Mesterséges intelligencia alkalmazások az államigazgatás külpolitikai alrendszereiben
9.20 78. Moldován István (OSZK): Digitális gyűjtemények az oktatás szolgálatában – A Rákóczi webarchívum 74. Köpösdi Zsuzsa (DE): Hogyan támogathatjuk és facilitálhatjuk az oktatói Moodle felhasználást felsőoktatási környezetben? 64. Kacsuk Péter – Pintye István (SZTAKI): MI alkalmazások fejlesztésének támogatása az MTA Cloud-on 9. Dezső Krisztina (PTE): Az IWalk applikáció felhasználási lehetőségei az oktatásban és a helyi identitás erősítésében
9.40 33. Hubay Miklós Péter (PIM): Neked is jó, nekem is jó – a Wikidata és a PIM személynév-entitásainak összekapcsolása és adatgazdagítása 77. Gál Zoltán (DE): Kontroller vezérelt és térben szétosztott WiFi rendszer kommunikációs folyamatainak elemzése visszacsatolásos neurális hálózatok segítségével 90. Huszty Csaba (DJP): Analóg jólét a digitális jóléthez – a hatékony oktatás osztálytermi alapkövetelményei 87. Drucker György (OSZK): Információbiztonság és adatvédelem az OSzK megújuló szolgáltatásai tekintetében
10.00 38. Dr. Takács Nóra (SZTNH): Out of Commerce szabályozás – avagy a kereskedelmi forgalomban nem kapható művek visszatérése a közönséghez 95. Dietz Ferenc (DJP): Mesterséges intelligencia az oktatásban Barta Péter (NOKIA) 12. Legárd Ildikó (NKE): A humán faktor szerepe a kiberbiztonság megteremtésében
10.20
10.50
szünet szünet szünet szünet
A Terem B Terem C Terem D Terem
Szekció 3. 2. 1. 6.
Elnök Karácsony Gyöngyi Máray Tamás Gál Zoltán Seres József
10.50 82. Mohay Anikó (PIM): Hagyományos MARC alapú gyűjteménykezelő rendszerek szemantikus transzformációja 106. Zeisel Tamás (HP): HPE Felhő alapú adatközpont koncepció – A Hardware automatizálástól a Hibrid felhő megoldásokig 29. Horváth Gábor (ELTE): A hálózati infrastruktúra monitorozása az ELTE-n 36. Kadlecsik József (Wigner FK): Merre tovább Linux tűzfalak 2?
11.10 79. Moldován István (OSZK): A kötelespéldány-szabályozás a digitális megőrzés szolgálatában – Nemzetközi kitekintés és a hazai helyzet 27. Temesi Tibor (Silicon): HPC technológiák fejlődése a szélesedő felhasználási igények tükrében 30. Horváth Gábor (ELTE): A NetMon infrastruktúra-vizualizátor működése 7. Szalai László (Soproni Egyetem): Webmin, biztonságosabban
11.30 11. Szalai László (PTE): Egy (tér)kép többet mond ezer szónál 34. Dr. Kovács László (SZTAKI): OMIKI: Mesterséges intelligencia kutatás-fejlesztés támogató országos szuprastruktúra 89. Mácz Ákos (DJP): Milyen értéket teremt az 5G a következő évtizedben? 101. Deák Veronika (NKE): Kiberbiztonsági oktatás hatékonyságának vizsgálata egy szakirányú továbbképzés keretében
11.50 44. Szűts Zoltán (PTE): Crowdsourcinggal történő közgyűjteményi transzformáció. Az ökör súlyától a címkézés terhéig 41. Schaffer Zsolt – Iványi Péter (PTE): Összetett virtualizált rendszer rendszermérnök oktatásra 105. Zámbó Marcell – Faragó János (Andrews): Security Operation Centerek kihívásai a digitális transzformáció korában
12.10 15. Csillag Tamás (ISZT): ZigBee-s kísérlet eredményei
12.30 ZÁRÓ PLENÁRIS

Levezető elnök:

Dr. habil. TICK JÓZSEF

Moderátorok:

Dr. VONDERVISZT LAJOS

BÁNKI ZSOLT

14.00 EBÉD